ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3854117
*
nr 385 4117
Spegel
förgylld ram, 138x39
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 14:19:09
1
500 kr
5/11 12:31:41
2
500 kr
5/11 12:32:14
2
550 kr
6/11 11:31:09
1
700 kr
6/11 18:02:03
2
700 kr
6/11 18:02:44
2
750 kr
7/11 12:10:29
1
850 kr
7/11 13:07:49
2
850 kr
7/11 13:08:19
2
900 kr
7/11 15:01:51
3
Vinnande bud
7/11 15:05:48
2
1.000 kr
7/11 15:08:26
2
1.200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 385 4117
Spegel
förgylld ram, 138x39
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 14:19:09 | 1 | 500 kr |
5/11 12:31:41 | 2 | 500 kr |
5/11 12:32:14 | 2 | 550 kr |
6/11 11:31:09 | 1 | 700 kr |
6/11 18:02:03 | 2 | 700 kr |
6/11 18:02:44 | 2 | 750 kr |
7/11 12:10:29 | 1 | 850 kr |
7/11 13:07:49 | 2 | 850 kr |
7/11 13:08:19 | 2 | 900 kr |
7/11 15:01:51 | 3 | Vinnande bud |
7/11 15:05:48 | 2 | 1.000 kr |
7/11 15:08:26 | 2 | 1.200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23